Заходи 2023-2024 н.р.

Увага! Діти на дорозі

Відповідно до листа управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 13.09.2023 № 01-22/2126/1-23 щодо проведення з 01.09.2023 по 30.09.2023 місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».

Мета проведення місячника безпеки дорожнього руху: активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму напередодні та в перші дні навчального року, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх, привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху неповнолітніх.

Згідно з планом заходів у школі під час місячника були проведені тематичні заходи, бесіди, спостереження, моделювання проблемних ситуацій «Переходимо вулицю», конкурс дитячого малюнка, консультації, бесіди з батьками на теми: «Про відповідальність батьків за життя дітей», «Діти на дорозі», на сайті закладу розміщена інформація про проведені заходи місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».

/Files/images/2024/dorojny_ruh_/Screenshot_2023-10-02-12-04-11-197_com.microsoft.office.word-edit.jpg

/Files/images/2024/dorojny_ruh_/Screenshot_2023-10-02-12-04-26-903_com.microsoft.office.word-edit.jpg

Нормативно-правова база

Як поводити себе в надзвичайних ситуаціях. Тут ви знайдете дуже корисний Посібник для сім'ї, який створено Державною службою України з надзвичайних ситуацій спільно з ОБСЄ. Не пошкодуйте часу для перегляду, це може врятувати ваше життя!

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми.

Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

ПАМ’ЯТКА ПОВОДЖЕННЯ ДІТЕЙ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ

/Files/Pozhezhna-bezpeka-tekhnogenna-bezpeka-civіlnij-zahist-Pravila-povedіnki-na-vodі-Tekhnospektr-Servіs.jpg

1. Купання та масовий відпочинок людей допускаються тільки в місцяхмасового відпочинку на водних об’єктах, визначених місцевими органамивиконавчої влади та місцевого самоврядування.

2.Забороняється:

1) запливати за межу купання в акваторії, позначену буями;
2) підпливати до маломірних/малих суден;
3) вилізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
4) стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях зневизначеними глибиною та станом дна;
5) розпивати спиртні напої і купатися в стані алкогольного сп’яніння;
6) забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;
7) подавати фальшиві сигнали тривоги;
8) використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;
9) приводити із собою собак та інших тварин.
10) купання дітей за відсутності рятувального поста.
11) самостійне купання дітей до 12 років без нагляду батьків.

3. З метою запобігання нещасним випадкам на воді на територіях місць купаннядітей встановлюються стенди, на яких розміщують інформацію про правилаповедінки на воді, кліматичні умови (температура повітря і води, сила,напрямок і швидкість вітру).

4. Під час купання дітей обов’язковою є присутність медичного працівника знабором медичних препаратів для надання першої невідкладної медичноїдопомоги.

5. Група дітей для купання в природних водоймищах має складатися не більшеніж з 8-10 осіб.

6. Під час купання дітей на території, що визначена як дитячий пляж, недопускається присутність сторонніх осіб і катання на маломірних/малихсуднах.

7. Купання дітей, які не вміють плавати, проводиться у спеціальновстановлених місцях відповідно до вимог цих Правил.

8. Купання дітей, які не вміють плавати, під час походів, екскурсій, прогулянокзаборонено.

9. Катання дітей на маломірних/малих суднах та інших плавзасобахдозволяється тільки в присутності дорослих за умови виконання всіх заходівбезпеки та наявності рятувальних засобів (жилет, пояс).

10. До керування маломірними/малими суднами та іншими плавзасобами, крімвеслових та спортивних суден, допускаються особи, які мають посвідчення направо керування маломірними/малими суднами.

МІСЦЕ ДЛЯ КУПАННЯ ДІТЕЙ У ПРИРОДНИХВОДОЙМИЩАХ МАЄ ВІДПОВІДАТИ ТАКИМ ВИМОГАМ:

1) розташовуватися не ближче ніж за 500 м від причалів, пристаней, гребель таінших гідротехнічних споруд;
2) бути рівним, піщаним або дрібно гальковим й очищеним від корчів, каміння,водоростей;
3) глибина водойми — не більш як 1,2 м;
4) швидкість течії (руху) води — не більш як 0,3 м;
5) бути огородженим на суші та у воді;
6) ділянка акваторії не менше 10% загальної площі акваторії з глибиною небільше ніж 1,2 м має бути позначена поплавковою огорожею або буями оранжевого (червоного) кольору для купання людей, які не вміють плавати;
7) у місці купання не має бути виходу ґрунтових вод з низькою температурою,джерел забруднення води, вирів;
8) оптимальні кліматичні умови: безвітряна сонячна погода з температуроюповітря 22-24 °С і води не нижче 20 °С.

Пам'ятайте про правила дорожнього руху

Коли на вулицях почали їздити автомобілі, трамваї, тролейбуси, автобуси, вулицям потрібно було дати мову. На цій дорожній мові з водіями та пішоходами «розмовляють» вулиці всіх країн світу.
Коли людина вчиться читати, їй показують букви. З букв будують слова, зі слів – речення. У дорожньої мови також є букви – знаки. Один знак, одна дорожня буква означає цілу фразу – дорожній сигнал. Ці сигнали бувають різними. Одні попереджають водія або пішохода про небезпеку, інші – забороняють рух. Є знаки, за допомогою яких можна дізнатися, де отримати якусь послугу.
Одні знаки розміщені на трикутниках з червоною облямівкою. Світлофор сигналив би їх жовтим кольором: «Обережно – діти», «Обережно – крутий спуск».
Інші знаки не випадково розміщені у колі з червоною облямівкою або з червоним колом. Світлофор сигналив би ці знаки червоним кольором: «В’їзд заборонено», «Рух заборонено». А ось знаки в колі блакитного кольору. Вони дозволяють рух, наказують рухатись у певному напрямку легковим автомобілям, вказують велосипедну доріжку, доріжку для пішоходів. Є ще знаки – голубі прямокутники з малюнками: ніж з виделкою, червоний хрест, намет, ліжко. Ці знаки вказують: поруч їдальня, недалеко медичний пункт, готель.

Запам’ятайте, що необхідно

- бути обережними та уважними в будь-яких травмонебезпечних ситуаціях не дорогах;- дотримуватися правил дорожнього руху: переходити дорогу у місцях, позначених знаком «Пішохідний перехід», на зелене світло;- перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об'єктів, що обмежують оглядовість, впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються;- бути обережними при переході трамвайних та залізничних колій.

/Files/images/navchalniy_rk_20_21/vihovna_robota/Слайд6.JPG

/Files/images/navchalniy_rk_20_21/vihovna_robota/Слайд12.JPG

/Files/images/navchalniy_rk_20_21/vihovna_robota/Слайд14.JPG

/Files/images/navchalniy_rk_20_21/vihovna_robota/Слайд13.JPG

/Files/images/navchalniy_rk_20_21/vihovna_robota/Слайд16.JPG

/Files/images/navchalniy_rk_20_21/vihovna_robota/Слайд5.JPG

/Files/images/unnamed.png

1. Прокинувшись від шуму пожежі і запаху диму, спуститься з ліжка на підлогу і повзіть під хмарою диму до дверей приміщення, але не відчиняйте їх одразу.
2. Тильною стороною долоні доторкніться до дверей, і, якщо вони не гарячі, обережно відчиніть їх і швидко вийдіть з приміщення.
3. Якщо двері гарячі, не відчиняйте їх, бо дим та полум’я не дозволять вам вийти.
4. Щоб уникнути подальшого проникнення диму в приміщення через двері, щільно закрийте їх, а всі щілини й створи в них заткніть будь-якою тканиною, а самі поповзом повертайтесь в глибину приміщення до вікна.
5. Присівши, глибоко вдихніть повітря, відкрийте вікно і покличте допомогу; якщо вікно не відкривається, то розбийте скло будь-яким твердим предметом.
6. Якщо ж ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу з приміщення (всі двері закривайте за собою).
7. Знаходячись у висотному будинку, не біжіть крізь вогнище вниз, використайте для порятунку пожежну драбину або дах будинку; ліфтами під час пожежі користуватися заборонено.
8. Для захисту чадного газу дихайте через зволожену тканину.

Пам'ятка з запобігання дитячого травматизму

1. Дотримуйся правил дорожнього руху:- вулицю необхідно переходити лише у місцях, що позначені знаком "Пішохідний перехід", "Підземний перехід";- перш ніж переходити вулицю, треба переконатися у повній безпеці. Спочатку подивитися наліво, дійшовши до середини дороги - направо;- автобус, тролейбус, що стоїть на зупинці, треба обходити ззаду, а трамвай - спереду;- забороняється грати на проїжджій частині у м'яча, кататися на роликах, самокатах. Рух на велосипедах по вулиці дозволяється тільки з 14 років;- заходити та виходити з транспортного засобу необхідно лише при його повній зупинці.
2. При виявленні вибухово-небезпечних чи невідомих предметів забороняється перекладати з місця на місце, збирати і зберігати, бити і нагрівати, розряджати і розбирати, закопувати у землю, здавати на металобрухт та ін.
3. Не грайся з сірниками, не розкладай багаття у не відведених місцях, не влаштовуй розваги з електроприладами, особливо, коли їх увімкнено. ПАМ'ЯТАЙ! Це може призвести до пожежі.
4. Дітям до 14 років без батьків забороняється перебувати біля водойм. Не купайся та не пірнай у незнайомих місцях.
5. Дотримуйся правил безпеки при користуванні хімічними речовинами, засобами побутової хімії, уважно читай інструкцію.
6. Дотримуйся правил безпеки при користуванні колючими та ріжучими предметами.
7. Не грайся у ліфті, на сходах.
8. Не грайся біля ліній електромереж та поблизу залізниці. Не підходь до обірваних дротів.
9. Будь обережним при користуванні газовими побутовими приладами.
10. Не відчиняй двері незнайомим людям.
11. Дотримуйся санітарно-гігієнічних норм. Будь обережним під час збирання грибів, ягід. Уникай отруєння несвіжими продуктами харчування, ядовитими рослинами та хімічними речовинами.
12. Не бігай на перервах. ПАМ'ЯТАЙ, що послизнувшись, ти можеш нанести серйозну травму собі та оточуючим.13. У небезпечній ситуації звертайся по допомогу до рятувальних та аварійних служб по телефону:101, 102, 103, 104. Їх викликають безкоштовно.
Кiлькiсть переглядiв: 515