Заходи 2023-2024 н.р.
Увага! Діти на дорозі
Відповідно до листа управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 13.09.2023 № 01-22/2126/1-23 щодо проведення з 01.09.2023 по 30.09.2023 місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».
Мета проведення місячника безпеки дорожнього руху: активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму напередодні та в перші дні навчального року, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх, привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху неповнолітніх.
Згідно з планом заходів у школі під час місячника були проведені тематичні заходи, бесіди, спостереження, моделювання проблемних ситуацій «Переходимо вулицю», конкурс дитячого малюнка, консультації, бесіди з батьками на теми: «Про відповідальність батьків за життя дітей», «Діти на дорозі», на сайті закладу розміщена інформація про проведені заходи місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».
Нормативно-правова база
Як поводити себе в надзвичайних ситуаціях. Тут ви знайдете дуже корисний Посібник для сім'ї, який створено Державною службою України з надзвичайних ситуацій спільно з ОБСЄ. Не пошкодуйте часу для перегляду, це може врятувати ваше життя!
Шановні батьки!
Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми.
Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
ПАМ’ЯТКА ПОВОДЖЕННЯ ДІТЕЙ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ
1. Купання та масовий відпочинок людей допускаються тільки в місцяхмасового відпочинку на водних об’єктах, визначених місцевими органамивиконавчої влади та місцевого самоврядування.
2.Забороняється:
1) запливати за межу купання в акваторії, позначену буями;
2) підпливати до маломірних/малих суден;
3) вилізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
4) стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях зневизначеними глибиною та станом дна;
5) розпивати спиртні напої і купатися в стані алкогольного сп’яніння;
6) забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;
7) подавати фальшиві сигнали тривоги;
8) використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;
9) приводити із собою собак та інших тварин.
10) купання дітей за відсутності рятувального поста.
11) самостійне купання дітей до 12 років без нагляду батьків.
3. З метою запобігання нещасним випадкам на воді на територіях місць купаннядітей встановлюються стенди, на яких розміщують інформацію про правилаповедінки на воді, кліматичні умови (температура повітря і води, сила,напрямок і швидкість вітру).
4. Під час купання дітей обов’язковою є присутність медичного працівника знабором медичних препаратів для надання першої невідкладної медичноїдопомоги.
5. Група дітей для купання в природних водоймищах має складатися не більшеніж з 8-10 осіб.
6. Під час купання дітей на території, що визначена як дитячий пляж, недопускається присутність сторонніх осіб і катання на маломірних/малихсуднах.
7. Купання дітей, які не вміють плавати, проводиться у спеціальновстановлених місцях відповідно до вимог цих Правил.
8. Купання дітей, які не вміють плавати, під час походів, екскурсій, прогулянокзаборонено.
9. Катання дітей на маломірних/малих суднах та інших плавзасобахдозволяється тільки в присутності дорослих за умови виконання всіх заходівбезпеки та наявності рятувальних засобів (жилет, пояс).
10. До керування маломірними/малими суднами та іншими плавзасобами, крімвеслових та спортивних суден, допускаються особи, які мають посвідчення направо керування маломірними/малими суднами.
МІСЦЕ ДЛЯ КУПАННЯ ДІТЕЙ У ПРИРОДНИХВОДОЙМИЩАХ МАЄ ВІДПОВІДАТИ ТАКИМ ВИМОГАМ:
1) розташовуватися не ближче ніж за 500 м від причалів, пристаней, гребель таінших гідротехнічних споруд;
2) бути рівним, піщаним або дрібно гальковим й очищеним від корчів, каміння,водоростей;
3) глибина водойми — не більш як 1,2 м;
4) швидкість течії (руху) води — не більш як 0,3 м;
5) бути огородженим на суші та у воді;
6) ділянка акваторії не менше 10% загальної площі акваторії з глибиною небільше ніж 1,2 м має бути позначена поплавковою огорожею або буями оранжевого (червоного) кольору для купання людей, які не вміють плавати;
7) у місці купання не має бути виходу ґрунтових вод з низькою температурою,джерел забруднення води, вирів;
8) оптимальні кліматичні умови: безвітряна сонячна погода з температуроюповітря 22-24 °С і води не нижче 20 °С.
Пам'ятайте про правила дорожнього руху
Коли на вулицях почали їздити автомобілі, трамваї, тролейбуси, автобуси, вулицям потрібно було дати мову. На цій дорожній мові з водіями та пішоходами «розмовляють» вулиці всіх країн світу.
Коли людина вчиться читати, їй показують букви. З букв будують слова, зі слів – речення. У дорожньої мови також є букви – знаки. Один знак, одна дорожня буква означає цілу фразу – дорожній сигнал. Ці сигнали бувають різними. Одні попереджають водія або пішохода про небезпеку, інші – забороняють рух. Є знаки, за допомогою яких можна дізнатися, де отримати якусь послугу.
Одні знаки розміщені на трикутниках з червоною облямівкою. Світлофор сигналив би їх жовтим кольором: «Обережно – діти», «Обережно – крутий спуск».
Інші знаки не випадково розміщені у колі з червоною облямівкою або з червоним колом. Світлофор сигналив би ці знаки червоним кольором: «В’їзд заборонено», «Рух заборонено». А ось знаки в колі блакитного кольору. Вони дозволяють рух, наказують рухатись у певному напрямку легковим автомобілям, вказують велосипедну доріжку, доріжку для пішоходів. Є ще знаки – голубі прямокутники з малюнками: ніж з виделкою, червоний хрест, намет, ліжко. Ці знаки вказують: поруч їдальня, недалеко медичний пункт, готель.
Запам’ятайте, що необхідно
- бути обережними та уважними в будь-яких травмонебезпечних ситуаціях не дорогах;- дотримуватися правил дорожнього руху: переходити дорогу у місцях, позначених знаком «Пішохідний перехід», на зелене світло;- перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об'єктів, що обмежують оглядовість, впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються;- бути обережними при переході трамвайних та залізничних колій.