Мінна безпека

Рекомендації МОН щодо дій у разі надзвичайної ситуації

Міни і розтяжки: дбаємо про безпеку прогулянок

Розтяжки важко помітити,адже вони натягнуті низько над землею та виглядають як дріт чи шнур. І часто взагалі непомітні. Саме розтяжка забрала життя мого досвідченого колеги-фотографа ще в 2014 році. Тож говоріть із дітьми на цю тему вкрай серйозно, детально і у формі гри перевіряйте засвоєні знання.

Правило 1

Не ходити в парках, лісах чи будь-якій іншій місцевості, яка не пройшла перевірку спецслужбами з розмінування. Оскільки важко знати, що зараз в Україні перевірили, а що ні, краще не ризикувати й гуляти лише в перевірених місцях, не шукати нові маршрути, не блукати закинутими дорогами.

Правило 2

Побачив незнайомий предмет? Відійди і в руки не бери.

Під вибухівку вороги можуть маскувати будь-які предмети: м’які іграшки, ручки, мобільні телефони, навіть пачку молока. Зацікавити дітей можуть і протипіхотні міни-«метелики». Їхній корпус має незвичну форму й виготовлений з різнокольорового пластику. Тож ваша дитина має чітко знати: будь-яка знахідка = небезпека. Якщо її підібрати, можна не лише втратити здоров’я, а й померти.

Правило 3

Нерозірвані снаряди? Відійди якнайдалі.

Покажіть дитині в інтернеті, як виглядають ті чи ті види снарядів. Дуже добре розповідає про це зірка соцмереж пес Патрон на своєму YouTube-каналі або офіційні джерела, як oтДСНС.Наприклад, якщо на дорозі дитині трапиться снаряд чи уламок — варто відійти якнайдалі та не брати до рук, навіть якщо це «маленька частинка». Ця «частинка» теж може містити заряд і вибухнути.

Правило 4
Боєприпаси — не іграшка

Інколи діти помилково вважають, що знайдені боєприпаси не зашкодять і ними можна погратись — кинути в багаття, випробовувати на міцність ударами, намагатися розібрати. Поясніть, що такі дії небезпечні для життя. Що не можна робити:

  • наближатися до предмета;
  • пересувати його або брати до рук;
  • розряджати, кидати, вдаряти по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити предмет додому.
Правило 5

Не брати в руки чужі речі, навіть у багатолюдних місцях.

Вибухівку можуть помістити у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і потім залишити в багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, залишеної забудькуватим пасажиром у громадському транспорті. Тому бездоглядні предмети в транспорті, дворі, магазині вимагають особливої уваги. Попросіть дитину повідомляти дорослих, якщо вона помітить чужу річ, красиву загублену іграшку.

Правила мінної безпеки для дітей

Інтерактивний урок із мінної безпеки для молодшої школи

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ У РАЗІ ЗАГРОЗИ ВИНИКНЕННЯ АБО ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

Фізична безпека дітей під час війни

Заходи 2024

Мінна безпека для 8-х класів - зустріч з представниками ДСНС

Урок "Прихована небезпека" для учнів 7-х класів

Зустріч офіцерів поліції з учнями 5-х класів

Урок мінної безпеки для 3-4 класів

Кiлькiсть переглядiв: 336