Особливості ЗНО 2023

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що вступники, які не встигли заповнити реєстраційну картку до 19 квітня, проте мають бажання проходити тестування, можуть зареєструватися і взяти участь у додатковій сесії НМТ. Реєстрація доступна до 20 червня на сайті УЦОЯО. Якщо вступник протягом основного періоду реєстрації сформував реєстраційну картку учасника ЗНО на сайті УЦОЯО, однак до 7 червня не зміг підтвердити участі в НМТ, він також зможе взяти участь у додатковій сесії тестування. Алгоритм дій надано на сайті МОН. Узяти участь у додатковій сесії тестування вступники зможуть протягом 16–20 серпня. Зареєстрований учасник, який не має даних для доступу до Інформаційної сторінки, може скористатися сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022», правильно заповнити потрібні комірки й отримати логін і пароль.

Більше інформації про НМТ на сайті УЦОЯО.

Український центр оцінювання якості освіти цього року не встановлюватиме порогових балів для Національного мультипредметного тесту.Про це під час брифінгу сказав в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко. За його словами, ще однією відмінністю цьогорічного зовнішнього оцінювання є встановлення результатів тестування одразу після складання тесту. «Серед змін в організації проведення цьогорічного тестування є те, що, замість паперових бланків для занесення відповідей, абітурієнти складатимуть тест на комп'ютерах. Таким чином, результат буде відомий одразу після завершення складання тесту. Крім того, порогових балів складання мультипредметного тесту УЦОЯО цього року не встановлюватиме», – сказав Бойко.

Він також додав, що тестування відбуватиметься на територіях, де не ведуться активні бойові дії.

Міністерство освіти і науки затвердило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Нагадуємо, що через воєнні дії в Україні цьогоріч скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти, відповідно втратили чинність накази, що регламентують проведенняЗНОтаЄВІ/ЄФВВ.

Замість традиційних вступних випробувань (ЗНО, ЄВІ/ЄФВВ) у 2022 роцізапланованопроведення таких тестувань:

  • національногомультипредметноготесту(НМТ)ー для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт);
  • магістерського комплексного тесту (МКТ)ー для вступу до магістратури на спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право»;
  • магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК)ー для вступу до магістратури за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»).

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ЗА ПОСИЛАННЯМ

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Участь у зовнішньому оцінюванніможе взяти особа, якамає повну загальну середню освітуабоздобуде її в поточному навчальному роціта зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.

Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.

Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.

Результати зовнішнього оцінювання використовуються:

  • для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
  • як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
  • для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.

Результати з певного навчального предмета визначаються за:

  • рейтинговою шкалою 100-200 балів– для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
  • критеріальною шкалою 1-12 балів– для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.

Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.

Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.

Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.

Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:

  • з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;
  • з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

(за матеріалами сайту http://testportal.gov.ua/)

Кiлькiсть переглядiв: 480