Рекомендації для учнів
Проєкт психологічної підтримки "Поруч"
Антистрес вправи для дітей
Вправи для дітей та підлітків, які перебувають у стресовій ситуації, для зняття психоемоційного напруження
Правила поведінки для учнів під час проведення дистанційного уроку
- Дистанційний урок - це час для навчання
- Не запізнюйся на урок
- Заходь тільки під своїм прізвищем та ім'ям
- Привітайся з однокласниками та учителем -ввімкни камеру, приєднуючись до уроку
- Дотримуйся академічної доброчесності: самостійно виконане завдання принесе тобі більше користі.
Інформація щодо явища булінгу для учнів
Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.
Необхідно неодмінно звертатися по допомогу до дорослих — учителів і батьків. Допомога дорослих дуже потрібна особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю.
Що можна зробити з боку учня:
· Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.
· Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.
· Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.
· Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.
· Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.
Правила толерантного спілкування:
Бути завжди уважним
Бути терпимим у суперечці і аргументувати свою думку
Бути гуманним і милосердним
Не ображати співбесідника
Пам'ятка "Умій володіти собою"
1. Пам’ятай: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм – постійна зайнятість.
2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.
3. Не намагайтеся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням. Пам’ятай: кожна людина – така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ви, приймайте її такою, якою вона є. Намагайтеся знайти в людині позитивні риси, вмійте бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуйте опиратись саме на ці якості.
4. Майте мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникайте зазнайства.
5. Вчіться володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм – джерело багатьох конфліктів. Виховуйте в собі терпіння.
6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам’ятай: перешкоди допомагають нам розвиватися. 7. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях своєї життєдіяльності.
8. Будь толерантною особистістю.
Толерантність ( від лат. Tolerans – терплячий) – терпимість до чужих думок і поглядів.